28 lutego w szkolnej bibliotece odbyło się „Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników”. Koło Biblioteczne „SÓWKA” przygotowało spektakl kukiełkowy pt.: „Wiedźma Multimedia” Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali dyplomy oraz zestawy książek przygotowanych przez Instytut Książki pt.: „Pierwsze abecadło”.
GRA TERENOWA - MAM TO NA KOŃCU JĘZYKA
Z okazji Dnia Języka Ojczystego, którym w klasie 7a nie jest jedynie język polski, ale dla niektórych także ukraiński, białoruski czy gruziński, uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z wiedzą nt. języka i mowy podczas gry terenowej MAM TO NA KOŃCU JĘZYKA!
11Uczestnicy mieli za zadanie odszukać stacje zadaniowe umieszczone w budynku naszej szkoły oraz wykonać ukryte tam zadania. Praca w grupach, w ruchu i na czas zmobilizowała uczniów do aktywnego spędzenia czasu.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Coroczne święto jest obchodzone 21 lutego, a zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. To dobra okazja, by przypomnieć uczniom, że język polski to skarbnica naszej historii, kultury i doświadczeń oraz tego, co jest najbardziej cenne.
8Aby doskonalić umiejętności ortograficzne, klasa 4a, 4b oraz 8c pisały testy ortograficzne, z których zostali wyłonieni: Mistrzowie Ortografii. Teraz na pewno nie będą popełniać błędów.
Klasa 5b i 6a próbowała swoich sił w ,,Turnieju klasowym pt. ,,Język można sobie połamać”. Uczniowie odczytywali ,,łamańce językowe”, jednocześnie ćwicząc też wymowę. Było wiele radości i zabawy. Na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające zostanie
,,Królem lub królową łamańców językowych”. Teraz bez wątpienia będą mogli powtórzyć: ,,Dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciotysięcznik” czy też ,,Siedzi Jerzy na wieży i nie wierzy, że na wieży jeszcze jeden Jerzy siedzi.”
Parafrazując słowa Franciszka Ksawerego Dmowskiego "pamiętajmy, aby przede wszystkim szanować mowę ojczystą, bo kto nie zna swego języka hańbą jest oczywistą".
GMINNY KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU
W 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Szkoła Podstawowa w Czerwonce zorganizowała Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
6Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6A pod opieką p. Małgorzaty Bagińskiej. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z dość trudnymi pytaniami dotyczącymi życia Mikołaja Kopernika. Uczniowie kl. 6A odnieśli ogromny sukces zdobywając najwyższe miejsca, a mianowicie:
1 miejsce - Maja Grajewska
2 miejsce - Szymon Wirkowski
3 miejsce - Bartłomiej Karpowicz
oraz wyróżnienia: Sofia Ben Hassine i Damian Misiewicz.
Po ogłoszeniu wyników konkursu uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w interesującym wykładzie prof. Uniwersytetu w Białymstoku p. Marka Nikołajuka, który bardzo ciekawie opowiadał o kosmicznym teleskopie im. Jamesa Webba.
Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Czerwonce za zaproszenie nas na konkurs oraz miłą i przyjazną atmosferę spotkania.
UCZTA SMAKOSZA NA POMOC SYRII
TERAPIA RĘKI
W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas młodszych brali udział w: zajęciach terapii ręki, zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych oraz logopedycznych, które wspierały wszechstronny rozwój naszych uczniów. W miłej atmosferze, w formie zabawy dzieci rozwijały swoje zdolności i umiejętności. Chętnie podejmowały stawiane przed nimi wyzwania.
16
GALA WALENTYNKOWA
Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
26Dodatkowo uczniowie na zakończenie dnia wzięli udział w dyskotece walentynkowej, która jak zwykle była możliwością na spożytkowanie energii podczas tańców.
MOBILNA STREFA CISZY
Czy wiedzieliście, że hałas powstający podczas przerwy w szkole jest porównywalny do dźwięku startującego samolotu?
Gdy potrzebujesz wyciszenia, chwili dla siebie, ucieczki od hałasu to Mobilna Strefa Ciszy jest dla Ciebie.
W trosce o uczniów i ich potrzeby w bibliotece naszej szkoły utworzyliśmy strefę ciszy. Zapraszamy każdego ucznia, który ma trudną chwilę i potrzebuje otulenia! Biblioteka znalazła się w gronie testujących tę innowację pedagogiczną, czeka tu na dzieci przyjazny filcowy kokon. To chwilowe zawężenie przestrzeni działa magicznie wyciszająco...
Jesteśmy jedną z pierwszych szkół w okolicy (jeśli nie pierwszą), która zdecydowała się na krok w stronę wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi, ale także po prostu uczniów zmęczonych, wyczerpanych, przeciążonych bodźcami z zewnątrz, których w miejscach publicznych nie brakuje.
WIERSZE Z SZUFLADY
Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady”.
Uczniowie z naszej szkoły próbowali swoich sił tworząc samodzielnie wiersze (białe lub rymowane) na dowolny temat. W konkursie wzięło udział 395 uczniów z 76 szkół województwa podlaskiego.
Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów:
z klasy 4a: Amelia Misarko i Dawid Misiewicz
z klasy 4b: Błażej Luty, Maria Mishnieva, Michał Karczewski, Antoni Marchel
z klasy 5b: Gabriela Januszkiewicz, Kornelia Marchel, Patrycja Kuczynko
z klasy 6b: Piotr Staranowicz
Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady” organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Rozwijajcie dalej swoje zdolności poetyckie.
WARSZTATY ROBIENIA PIZZY
9 lutego obchodzony jest Dzień Pizzy, z tej okazji uczniowie klasy 3 b wybrali się na Warsztaty robienia pizzy do Pensjonatu Poniatowski – Restauracji Okno na Biebrzę.
29Pod czujnym okiem Szefa Kuchni, każde dziecko robiło własną pizzę, indywidualnie komponowało dodatki i przygotowało pizzę do pieczenia. Niedługi czas oczekiwania upłynął podczas wesołych rozmów, po czym każdy otrzymał własną pizzę. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że pizze wspaniale się udały i smakowały wybornie.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW BPN
„Różnorodność biologiczna wokół nas” –rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez Biebrzański Park Narodowy!
Ubiegły rok Biebrzański Park Narodowy obchodził pod hasłem „Różnorodność biologiczna wokół nas”. Z tej okazji zorganizowano w Parku konkursy propagujące wspomniane hasło. Jednym z nich był konkurs plastyczny polegający na ukazaniu różnorodności bagien biebrzańskich w formie rysunku. Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły w tym konkursie to: Julia Abramowicz z kl. 3b, Dawid Misiewicz kl. 4a oraz Dawid Koratkiewicz kl. 6a.
Drugi konkurs pod tytułem „Dziki zakątek różnorodności biologicznej” polegał na stworzeniu miejsca wolnego od wpływu człowieka i dokumentowanie zmian dokonywanych przez przyrodę za pomocą zdjęć, w czasie od marca do października ubiegłego roku. Z tym zadaniem doskonale poradził sobie również Dawid Koratkiewicz z klasy 6a i zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym i zwycięzcom oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Linki do wyników konkursów:
Archiwum Aktualności