ZERÓWKI W WYŚPIEWANYCH ŻYCZENIACH Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
PIOSENKA KLAS 1-3 DLA BABĆ I DZIADKÓW
TURNIEJ SIATKARSKI - GRAMY NA ZDROWIE
Wyjątkowy turniej siatkarski specjalnie dla 33. Finału WOŚP GRAMY NA ZDROWIE. Zapraszamy do zgłoszeń zawodników, z których przed turniejem na zasadzie losowania wytypowane zostaną drużyny Wpisowe od zawodników zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla onkologii i hematologii dziecięcej.
#wosp2025
KAMPANIA EDUKACYJNA - PATOSTREAMY
Patostreamy, czyli transmisje internetowe przedstawiające patologiczne zachowania, stają się coraz bardziej popularne wśród młodych widzów, co budzi poważne obawy społeczne.
W takich materiałach często pojawiają się przemoc, wulgaryzmy, nadużywanie alkoholu czy narkotyków, co może negatywnie wpływać na rozwój dzieci i młodzieży.
Popularność patostreamów wynika z ich kontrowersyjnego charakteru oraz łatwego dostępu do tego typu treści w internecie.
Dzieci i młodzież, które regularnie oglądają takie transmisje, mogą z czasem zacząć postrzegać destrukcyjne zachowania jako normę społeczną.
Promują one toksyczne wzorce zachowań, które mogą prowadzić do problemów emocjonalnych, agresji czy nawet konfliktów z prawem. Brak kontroli rodzicielskiej nad tym, co dzieci oglądają w sieci, zwiększa ryzyko ich kontaktu z tego typu treściami.
Oglądanie patostreamów może prowadzić do uzależnienia od silnych emocji i potrzeby ciągłego dostarczania sobie kontrowersyjnych bodźców.
Edukacja medialna i rozmowy z dziećmi o zagrożeniach związanych z internetem są kluczowe w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom patostreamów. Walka z patostreamami wymaga współpracy rodziców, szkół, platform internetowych oraz instytucji odpowiedzialnych za ochronę dzieci i młodzieży.
ZAPRASZAMY NA KONCERT ŚWIĄTECZNO-KARNAWAŁOWY
WYNIKI KONKURSU "DRZEWA POMNIKOWE - NA STRAŻY PRZYRODY I KRAJOBRAZU"
Udział w konkursie polegał na wskazaniu drzewa o szczególnej wartości przyrodniczej, kulturowej, historycznej, naukowej czy krajobrazowej, które ma szansę na otrzymanie statusu pomnika przyrody, znajdującego się na obszarze jednej spośród 18 gmin, leżących w granicach i sąsiadujących z Parkiem Narodowym. Z naszej szkoły uczniowie zgłosili 10 drzew, które zostały nagrodzone w tym konkursie.
W kategorii klas IV-VI wyróżniono następujących uczniów:
- Filipa Karnego - za zgłoszenie dębu przy kościele św. Piotra i Pawła w Suchowoli o obwodzie pnia 3,02 metra (mierząc 1,3 od ziemi);
- Agatę Łazarską - zgłoszone drzewo to dąb przy ulicy Nowozielonej o obwodzie pnia 3,20 m na wysokości 1,3 od ziemi;
- Alicję Omielan - zgłoszone drzewo to Dąb Księdza Jerzego przy drodze do Okopów o obwodzie pnia 2,60 m na wysokości 1,3 od ziemi;
- Aleksandrę Sienkiewicz - zgłoszone drzewo to lipa w Czerwonce o obwodzie pnia 3,5 m na wysokości 1,3 od ziemi;
- Michała Karnego - zgłoszone drzewo to dąb przed Dubasiewszczyzną o obwodzie pnia 3,5 m na wysokości 1,3 od ziemi.
W kategorii klas VII- VIII nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
I miejsce - Piotr Staranowicz - zgłoszone drzewo to dąb w pobliżu Kolonii Zgierszczańskich o obwodzie pnia 4,4 m na wysokości 1,3 od ziemi;
II miejsce - Piotr Kalinowski - zgłoszone drzewo to dąb przy ulicy Goniądzkiej w Suchowoli o obwodzie pnia 3,4m na wysokości 1,3 od ziemi;
III miejsce - Izabela Lewicka - zgłoszone drzewo to dąb przy ulicy Białostockiej w Suchowoli o obwodzie pnia 3,2 na wysokości 1,3 od ziemi;
Wyróżnienie - Przemysław Wirkowski - zgłoszone drzewa to Dęby Pamięci w Parku Miejskim w Suchowoli.
Wyróżnienie - Krystian Jarmołowski - zgłoszone obiekty to kląb klonów przed Wólką.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
6
Archiwum Aktualności